Zaopatrzenie budowy centrum biurowego w rury stalowe 1020mm/530mm

Etapy realizacji projektu

Data rozpoczęcia
10.07.2018
Data zakończenia
10.10.2018
Adres
Presnińskie nabrzeże, 22, Moskwa, Rosja, 123317
Zleceniodawca
OOO, “Stroikomleksgroup”
Funkcja firmy
Dostawa rur stalowych
Materiały dostarczone
Rury ze szwem wzdłużnym
Średnica
1020 mm / 530 mm
Ścianka
10/12mm
Ilość
480 ton

Opis projektu

FERGES to prężnie rozwijająca się firma, która jest cenionym dostawcą rur stalowych, przeznaczonych dla ziemnych i fundamentowych prac. Rok 2018 był dla nas wyjątkowy ponieważ mogliśmy uczestniczyć i być częścią potężnego projektu, jakim jest budowa biurowego centrum, Capital Towers. Naszym głównym zadaniem było dostarczenie rur, które miały umocnić grunty całego wykopu.

W trakcie budowy pojawiło się wiele trudnych wyzwań, które należało dobrze i efektywnie rozwiązać. Jednym z takich problemów był wysoki poziom wód gruntowych w miejscu budowlanego obiektu. Z tego powodu na terenie centrum, należało wykonać sporej ilości wykop, w którym zaplanowano i rozmieszczono cztery podziemne kondygnacje. W czasie prac wykorzystano metodę „szczelinowych ścian” aby ów wykop został jeszcze mocniej umocniony. Efektem było uzyskanie muru o wysokości 25-27 m, co pozwoliło nam znacznie ograniczyć gabaryty wykopu.

Dzięki mechanicznej charakterystyce gruntów placu, FERGES, mógł wykorzystać żelazobetonowe wyroby fabryczne co przełożyło się na realizację ściany szczelinowej. Niestety ta modyfikacja nie pozbawiła nas konieczności budowania systemu rozporów. Jego elementami budowy, były dostarczone przez naszą firmę rury stalowe o średnicy 1020 mm i grubości ścianki 12 mm oraz średnicy 530 mm i grubości ścianki 9 mm. FERGES po raz kolejny wykazał się terminowością i dostarczył cały zamówiony towar na czas, zgodnie z zawartymi w umowie informacjami. Dodatkowo kolejność zamówienia została zrealizowana zgodnie z planem co przełożyło się na wykonanie prac w terminie, bez zbędnego opóźnienia i wstrzymania budowlanego procesu.

W FERGES od samego początku tworzenia działalności, staraliśmy się stawić na wiedzę, jakość oraz profesjonalizm. Nasi fachowcy przy każdym zleceniu tym większym, ale i mniejszym, zawsze biorą na siebie pełną odpowiedzialność terminowej i fachowej realizacji. To właśnie dlatego od samego początku nasze usługi cieszą się dużym zainteresowaniem, a nasi klienci obdarzają nas sporym i docenianym przez nas zaufaniem.

Zdjęcia